ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lazarusv20
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2111
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Eylül 2019 21:12
Son Ziyaret:
36 dakika önce
Toplam Mesaj:
1253 [12.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1223 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur Tunçkollu
Doğum Tarihi:
27 Mart 1977
Yaş:
42
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Onur Tunçkollu ———————— Fish doesn’t think because fish knows everything.

SON 10 MESAJI

7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=Abasnak]


Şimdi bunu böyle söylerseniz o zaman elektrik faturasındaki TRT payına kadar gitmemiz gerekir. Her vergi [B]belirli kıstaslar içerisinde[/B] uygulanmalıdır.
He ama evet ülkece vergi konusunda çok alışık olduğumuz bir manzara. Araba alırken devlete de bir adet almak gibi. Ya da kdv nin ana paradan değil ötv eklenmiş halinden alınması gibi. Verginin de vergisini verdiğimiz bir düzende, bir akvaryum forumunda bunları konuşarak ancak birbirimizi kırarız. Zamanı gelince şikayetlerimizi o oy günü sabahında aklımızdan geçirip zarfı öyle yalarız. Herkes haklı. Bu vergi sistemini savunan da savunmayan da. Herkes farklı, parası olan da var olmayan da. O difüzör bozuk çıkarsa amenna bunu burda konuşalım, biz ondan almayalım. Ama dahasını konuşmak bizi üzer, sonu yok.
[:)][/QUOTE] Gümrük uygulamaları ve iç vergi düzenlemeleri çok farklı konular, ÖTV ve diğer bir çok vergi kalemi ve hayat pahalılığı konusunda sizinle hemfikirim. Parası olanla - olmayan ayrımı çok ince gelişiyor bu sitede o nedenle peşin hüküm vermeden konuşmamızda fayda var. Burada doğalgaz faturamı ödeyemedim, soğuklar başladı, soğukta oturuyorum diye yazan bazı arkadaşların akvaryum tanıtımlarındaki armatür 1,000 TL. Bu nedenle bu tür konuların yeri burası değil diye düşünüyorum, dediğiniz gibi en iyi tepki oy ile gösterilir. Allah herkesin yardımcısı olsun.
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=DRARH]

Hayırlı olsun.
Sorun 112₺ lik ürüne 15₺ vergi ödemekte değil, 2₺ bile olmayan pakete 15₺ almaları anlamsız.[/QUOTE] Gayet anlamlı, şair burada demek istiyor ki, siz sn hobisever, netten istediğiniz kadar araştırma yapıp, 3 ay gibi teslim sürelerini de göze alarak 7 TL'ye CO2 difüzör alabilirsiniz. Ancak, benim gümrüğe paketi sunan, gümrük pozisyon numaralamasını yapıp prosedür işleten memurum, siz 7 TL'ye difüzör alın diye karın tokluğuna çalışan Çinli işçi değil. Minimum bedeli ödemişsiniz, 12 TL olarak, her zaman %20'ye denk gelmemesi tamamen yasal bir durum, burası Muz Cumhuriyeti değil, ilerideki alışverişlerinizde göz önünde bulunduracağınıza eminim. [:iyi:]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=hakancez]Dünyada daha mali satmadan bu kadar fazla vergi verilen bir sistem yok!
Kişisel ithalat sistemi bir şekilde Avrupa regülasyonu ile uyumlu idi. Iyi kötü işliyordu.
[/QUOTE] Hakan Bey, hiç bir gümrük uygulaması politikadan bağımsız değildir, anlamsız ve saçma görünen tüm uygulamaların politik çıkar doğrultusunda bir nedeni vardır. AB'nin 2021 de Ali Express ile ilgili mevcut 22 Euro'luk gümrük muafiyeti konusundaki adımlarını birlikte göreceğiz Allah ömür verirse. Berberin 30 TL'ye saç kestiği bir dünyada devletin 1,54 TL karşılığında gümrük prosedürü işletip, istihdam sağlayacağını düşünmek en hafif tabiri ile naiflik olur. Bu örneği para birimlerini değiştirip dünyanın herhangi bir ülkesine uyarlayabilirsiniz.
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=Street Parrot]
1111 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararında "posta yolu ile yapılan yurtdışı alışverişinde [B]EŞYANIN DEĞERİ[/B] üzerinden AB ülkelerinden alışlarda %18 diğer ülkelerden alınan alışlarda %20 oranında Maktu ve Tek vergi tahsil edilir" denilmekte. Burası normal ama buradan sonrası problem. Konuyu açan arkadaş 7,70TL lik ürün almış bu ürünün gümrük vergisi ne kadar olmalı 7,70*0,20=1,54TL peki ödenen toplam vergi ne 12TL. Sorun işte burada.[:geek:][/QUOTE] O her zaman öyle olmuyor, açıklardım da size burada ama anlaşılamaz bir gayret içerisinde mesajlarımı silmek yönünde hareket ettiğiniz için gerek duymuyorum. Gülünç gelen nokta şu ki, birileri gümrükte insanların elde hesap makinesi ile oturup ülkeye mal girişini onayladığını düşünüyor. Şaka gibi. [:)] Hayatı boyunca gümrük ile tek ilişkisi duty free den indirimli parfüm almak olanların konuya hakim olmaması normal. [:iyi:][EDIT]lazarusv20,2019-12-12 08:18:26[/EDIT]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=ozkurtozgur]

Merhabalar,
Tekrar yazıyorum. [U]Vergi ödemeyelim diye talebimiz yoktur, düzgün ve doğru hesaplansın ödeyelim.[/U].
Siz konuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz, altını çizip tekrar yazmak zorunda kaldım.
Hukuki ve iktisadi konularda eğitiminiz ve/veya ilginiz olduğunu anlıyorum yazdıklarınızdan.
Yurttaş olarak aynı hassasiyeti yukarıda sıraladığım konularda göstermeniz dileğiyle...
Sağlıcakla kalın...
[/QUOTE] Özgür Bey, düzgün ve doğru hesaplama konusunu biraz açabilir misiniz? [QUOTE=DRARH]

Erkan Bey söyledikleriniz iktisadi ve hukuki açıdan bilimsel olarak çok doğru, hatta şu “hukukta temel ilkelerden biri...” cümlenize bayıldım ancak sonrası acı bir tebessüm oldu.
Peki size soruyorum , madem sizin siyasi görüşünüz bu kadar hukuka ve iktisat bilimlerine dayalı ve gerçeği görmenizi sağlıyor, neden bu paragrafta (“Türkiye'de bu kadar fazla iktisat fakültesi olmasına rağmen, nasıl olup da dövizle alışveriş ve dış ticaret konusunda insanları bilgilendiren çıkmıyor anlamıyorum.” ) bahsettiğiniz iktisat fakültesi mezunları insanları aydınlatmak yerine gidip sözleşmeli askerlik veya polis olmayı seçiyorlar(seçiyorlar derken yanılsama olmasın aç açıkta kalmamak için)!? bunu bile başaramayanlar fastfood restoranlarında, yabancı markaların mağazalarında garsonluk kasiyerlik için can atıyorlar?
Bunların hepsi bir kenara, bu tartışmalar o küçümsediğimiz keyfe keder hobi ürününe ödenen vergi için değil, asıl mesele hukuk iktisat deyip insanların aklıyla sabrıyla dalga geçmekte.
[/QUOTE]
Neyse yine uzaklaştırma almadan kapatayım konuyu.[EDIT]Street Parrot,2019-12-11 23:57:54[/EDIT]
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
Hobiye dönüş sebebim, şu ana kadar en yakın arkadaş olabildiğim balığım.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/101220192150371.jpg[/IMG][EDIT]lazarusv20,2019-12-10 21:52:29[/EDIT]
Küçük Bir Su Birikintisi :)
[QUOTE=ternapi]

Benimkilerin maşallahı var. Yemek bulma ümidiyle camlar, zemin, bitkiler, sürekli dolaşıyorlar, açlık zor[:)))]

Tankta yosun olmadığı için haftada iki sefer, azıcık tetra pro algae veriyorum onlara, karın tokluğuna çalışıyor gariplerim[:D]
[/QUOTE] Belgelerle konuşup ben de bir ifşa gerçekleştireyim, bu ayıp da benim Nerite'ye yetsin. Yine neredeyiz? Tabii ki pipo üzerinde. Ayıptır.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/101220192050071.jpg[/IMG]
Küçük Bir Su Birikintisi :)
[QUOTE=ternapi]Benim yüzüm de Pakize kadar güzel ama nazar değmesin diye fazla göstermiyorum [8)][:P][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213398/101220191801201.jpg[/IMG][/QUOTE] Aynısından bende de var, yüz güzelliği konusunda bir şey diyemeyeceğim, çünkü 3 haftada 1, o da 3 dakika kadar görüyorum kendisini. [:)] Bir de çalışkan demişsiniz, bu da benim şanssızlığım herhalde ki pipo filtre borusunu ve CO2 difüzörü pırıl pırıl etmesine rağmen kendisini bir tek camlarda göremedim. [:)]
Pipo Filitre Suyun Üstune Çıkıyor
Tabana oturan plastik aksamın (döndürerek - çekerek çıkartılabilir) içerisinde ağırlık sağlayan demir vardır, ya aldığınızda içerisinde o yoktur / yetersizdir ya da sonradan müdahale edilip çıkartılmıştır. Yeni aldıysanız filtreyi iade edebilirsiniz. Cama yapışan vantuzlu tip bir pipo kullanırsanız tabanda da yer kaplamaz. [:iyi:]
Petshop Önerisi
Kedi işi de derinmiş, itiraf edeyim pek de kedi fanı birisi değildim ama yakın zamanda iç işleri bakanının isteği (!) ile bir adet Scottish Straight edindik, şimdi 4 aylık. (Benim akvaryumlara misilleme olabilir) Ben kendisini bu kadar kısa zamanda bu kadar sevdiren başka bir canlı türü görmedim. Her fırsatta, gece - gündüz koridorda bana pusu kurup ayaklarımı diş izleri içinde bırakmış olsa da çok sevdirdi kendisini kerata.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 450 Online Kullanıcı, 248 Üye

Online Kullanıcılar

mcmert, melektrikci, ozanbaseski, ademakci, ALPDEM, DeviLLe, maksu, Bl@Ck[Dr@GoN], neksek, Acil Stop, FRaVF, beyazgul, Arapaima, MURAT111, fikretbavuk, mya_34, yasin.demirci, Neogenetic, MEGALODON34, cashercash, firstourlove, Beta_balik, Goksen, xchemx, errohitbhardwaj, Giray ATASEVEN, Cako, Gbrl, emregoktepe, alix, Mert Çardak, Chasensxx, burhan0534, raymalifalitiko, TurX, Outlanderxxxx, MEID, Nursun, vendetta99, trkmr02, kanmet, oytunberk, muzaffer_81, muratkk, BaranTiryaki, BarisD, ersin ün, orkali, hosserdar, Ejder Günaydın, 1serdar, M.E.D, darkaura, vwyakup19, kuzucus, omrozd, Leontheprof., SaRCoPhiLiuS, akord, FerKan, hipnos, YavuzEdro, H.Ocal, CO-CO, ilker2626, cenkistan, icelebi, fikret43, levent07, Noyes, noobsaibot, Fatih ÇE, bymndnc, Kınayu, engincan123, IlkerSalmanoglu, asabijapon, firat77, yusuf21, MurathanM, yengecerkegi, ahezer, yucesoy83, soliter83, tathadr, heybetmahir, Darkcorner, ödemişli, Koksal Gurkan, Zafer Aktaş, Hpeker, Celal Şahin, B.S.S., cyhn84, Pacific, Mertemrah, brigantes, tiger005, muzaffer03, trophhor, krib, Akvarya, bumega, Mikail Erdoğan, karabela, Quersian, ankara0606, Kuduoglu, Emerse, Mehmet0011, the__legend, gyunda, orimohito, Alcynone, egehamit, yasirtoz, atlantis917, Kuzey2330, 10uruc, Starion, fatihsahin, Murat8, Kaya0606, zatonica, KRaL_MaLaWi, hakancez, gizemli16, ersn019, Masquerade, Dimidiochromis, egedin, amazonik, vagrant55, deore79, HAYRULLAH, BiotopeDogan, SCORPION_79, rifai, Bonzi, MŞEN, Klazomenai, onurxonur, ekotrack, ksznr, koraykoray, tabirimcaiz, BluePrincess, ersel, Stass, laryscrl, Samet545445, DarkSaqa, Ches, TugayKrmn, gokberkgonenc, FurkanKöse59, Acz, gunata2003, CagriSindirac, brucelee44, idiopatik, Erol06., Aqua Discovery, lemur, livadi, Tutuncu11, Morpho, Dr.Fisher, cilbay06, mguner, noobhodja, zamankedisi, Kızıl Akrep, gokhanwar, yılmaztr, Yas400, cgcg, feversea, sonerslvn, Birol, Bahadir, Aporetti, serhat039, yxxl, BabySoul, spongebob55, TheTurkologist, gamzeseda, hakan66, aljehin, serkan_tc, Mannugor, Medcezir74, Sadık55, bymalavi, bayram11, xCielia, ByTKN, Demirok, Orkun Krc, omer417, AmazonDream, Akdag0606, sengulturker, yns325, AdistAquascaping, UGURBEY, sercan56, batuhanbayram, SmallCandyThing, mcsavaskan, Cihanust, Foae, BKAYA, YASİN K., BozuyukAkv, Aytekeli, serdarak, apistoapisto, Fatesan, Rstokms, Engin0707, edmontdante, kara55, slayerx, Hunt3r, masisdemirel, fzkdevil, RAKICI, yakaryus, ogii06, cin66, BORTALI, zekigonlum, shark2, -RBG-, alesta76, SaNsAsYoN, Oznrkync, karadadas, nzmyksl, fatihincky, WaveRider, agha, HardScape, lazarusv20, Aralti, AlpacinQ, XerXes,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,792,115 Mesaj
  • 407,859 Konu
  • 91 Forum
  • 144,781 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,909 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.