ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
brownorum
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
944
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
14 Saat 6 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1640 [4.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
333 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan Ç.
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan Ç.[/B] Yurtdışında ki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan, genellikle Betta ve Neocaridina ağırlıklı bitkilerle ilgilenen genç.

SON 10 MESAJI

Beta İle Yaşayabilecek Omurgasızlar
Yüksek ışık yine sorun teşkil edecek ve gerçekte güneş varken ışıkları yakmanızı öneririm ki canlınız gece-gündüz zaman algısını yitirmesin, uyku bozukluğuyla stres yaşayabilir. Benim başta dediğim direkt Betta beslenmeyeceği, karidesle de başka canlı bakamazsınız salyangoz dışında. Betta ile de sert kabuklu (midye, salyangoz) canlılar beslenebilir. Bi' 30 litrelik akvaryum alsanız zaten sorun hallolacak gibi. Midye yerine de askı filtre alırsınız, salyangozla birlikte beslersiniz. 8 litrede Betta bakmanıza "olur" diyecek vicdanım yok.
Hayaletlerin İçindeki Farklı Karides?
İşin o kısmını bilmiyorum ama sağlık olarak sanmam, türün orijinalliği olaraksa bozacaktır melez olduğundan fakat üretim niyetiniz olmadığına göre bunu boşverebiliriz herhalde.
Pervula
Emers olmadığı taktirde suda gelişim almanız çok yavaştır, denemiş ve görmüş biri olarak ikisini de söylemek isterim ve bu görüşe sahip tek kişi değilim. Bu yüzden akvaryumda besleyeceksek sık, topraktaysa aralıklı yapmakta fayda var.
Su Kaplumbağalarıma Uv Lambası
E27 duy kullanılmakta ülkemizde, yani bizim duylara uymakta eğer duy seçiminiz doğruysa. (fotoğraftaki E27, sorun yok)
Beta İle Yaşayabilecek Omurgasızlar
Yüksek ışık, ısıtıcı yok, bitki yok, filtre yok, dar ve düşük hacim. Burada Betta beslemek doğru değil, canlıya işkence etmek etik değil. Önce onun ihtiyaçları ilk planda olmalı, sonrasında sizin isteğiniz. Önerim oraya bolca yosun atıp içinde karides beslemeniz.
Hayaletlerin İçindeki Farklı Karides?
Melezdir yüksel ihtimalle buradan biri değilse: [URL]https://www.akvaryum.com/omurgasizlari_kategorisi_9.asp[/URL]
Su Piresi
Doğadan alınan canlı ya da herhangi şey büyük riskler taşır ve ekosisteme zarar verir. Yaptığınız şey doğru değil, geri salınız aldığınız yere.
Su Kaplumbağalarım Bir Şey Yemiyor.
O kadar detaylı bilmiyorum, Kaan Sezer beye sorabilirsiniz Instagram'dan. "Sürüngen Dostları" YT kanalında videoların altında IG adresi var, bilgili biri.
Su Kaplumbağalarım Bir Şey Yemiyor.
Su içinde de verebilirsiniz kabın içinde de, yem türüne göre değişir. Bu arada vitamin dediğiniz ne bilmiyorum fakat kalsiyum tozu başkadır, mama ya da yeme dökersiniz, karıştırırsınız bu sayede kaplumbağaların kabuk ve iskeletleri gelişir. Kalsiyum bir ihtiyaçtır ve yeterince sağlamanız çok zordur o yüzden direkt toz olarak almalısınız. Kolay gelsin, sağlıklar.
Su Kaplumbağalarım Bir Şey Yemiyor.
Bahsettiğiniz kaplumbağalar karada yaşar, akvaryumda minnacık bir platformla işkence etmeyiniz nasıl baktığınızı bilmesem de. UVB ve ısıtıcı ampul almayı unutmayın, yemlerine toz kalsiyum da katın. (zorunlu) Strestendir, ellemeyin onları, kısa sürede en fazla 1 aya alışırlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,771,278 Mesaj
  • 405,305 Konu
  • 91 Forum
  • 143,590 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,713 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.